Buradasınız: Haberita » Archive for Kasım, -0001

Türkiye’de Yabancıların Sahip Olduğu Taşınmazlar

Türkiye'de mülkiyet sahibi olan 114 bin 98 yabancı uyruklu vatandaş, 103 bin 51 taşınmazın mülkiyetine sahip.Yabancıların sahip oldukları taşınmazların toplam alanının 73 milyon 924 bin 504 metrekareye ulaştığı belirlendi. Bu rakam Türkiye topraklarının yüzde 0.009.

Piri Reis’in Haritasından Sonra İkinci Harita

Piri Reis'in dünya ve haritacılar açısından önemi tartışılmaz. Piri Reis'in 1513 yılında çizdiği Amerika kıtasını gösteren dünya haritasından sonra Avrupalılarda 1530'lu yıllarda Tunuslu Hacı Ahmed'in haritasından esinlenmiş.

KTÜ’de LİHKAB Söyleşisi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünde Lisanslı Harita Kadastro Bürolarıyla ilgili bir söyleşi yapıldı. Söyleşiye Dr. İsmail SAĞLAM, Hrt.Yük.Müh. Okan YILDIZ ile Yrd.Doç.Dr Recep NİŞANCI katıldılar.

İstanbul’da Haşere ile Mücadelede GPS

GPS farklı kullanım alanlarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir TOPBAŞ haşere ile mücadele çalışmalarını düzenlenen törenle basına tanıttı.

Önemli Bir Çalıştay Daha Okan Üniversitesi’nde

Türkiye'de Sürdürülebilir Arazi Yönetimi Çalıştayı 26-27 Mayıs 2011 tarihinde Tuzla'da Okan Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

Haritalar Ağrı’da Sergileniyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı etkinlikleri devam ediyor."Piri Reis'ten Katip Çelebi'ye Osmanlı'nın Dünyaya Bakışı" adlı harita sergisi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yarın Ağrı Halk Eğitim Merkezi'nde sergilenecek.

Harita İş Günleri 2011 Afyon’da!

Haberita'nın İletişim Sponsoru olduğu Harita İş Günleri 2011 ile harita sektörünün öncü firmaları AKÜ'de buluşacak. 9-10 Mayıs 2011 tarihlerinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü ve Kolones Bilişim Mühendislik Hizmetleri tarafından AKÜ Atatürk Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Harita İş Gü...

YHT’nin Güvenliğinde Halihazır İhalesi An-Ka Mühendislik’in

22 Aralık 2010 tarihinde gerçekleştirilen, Zeytinli/Balıkesir sayısal halihazır harita işi ihalesini, "An-Ka Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi" 334 bin lira bedelle kazandı.

Alper Girgin – Haritanda hedefini belirle!

Nereye gideceğini bilmiyorsan, hiçbirşey sana yardım edemez.

DSİ’den Afrika’ya Uzanan El

Ülke içinde çok önemli çalışmalara imza atan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Afrika'ya da yardım eli uzatarak Afrika'da yaşanan su sıkıntısını gidermek amacıyla var olan kısıtlı su kaynaklarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütüyor.
Telif Hakkı: © 2010 - 2020 Haberita - Tüm hakları saklıdır.