Buradasınız: Haberita » Archive for Kasım, -0001

Cansel Turgut Yazıcı – Değerleme Sektöründe Harita Mühendislerinin Geleceği

Mortgage kanunun devreye girmesi ile Değerleme kavramı ve Değerleme Uzmanlığı daha bir önem kazandı. Peki, kimdir nedir Değer ve Değerleme, Değerleme Uzmanı ne yapar, neler değerleme yapılabilir? Kimler bu işi yapabilir ya da yapmalıdır?

Hüzünle Sevinç Bir Arada

Bir haritacı başarılı başka bir genci hayatta tuttu. Şuayip Kaan ÇINAR 23 yaşında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü öğrencisiydi. Selim DEMİR ise aynı yaşta başarılı profesyonel bir güreşçi. ÇINAR, 8 aydır kalp kapağı beklemekte olan Selim DEMİR’e hayat verdi. Şuayip...

Mustafa Önder – Bilimsel Etkinlikler ve Topluma Yansıması

Ülkemizde, kamu kurumu ve üniversite ortaklığı ile gerçekleştirilen çeşitli sempozyum, seminer, çalıştay vb. bilimsel etkinliklerde, uzun süredir dikkatimi çeken ve bende önemli bir rahatsızlık yaratan eksikliği dikkatlerinize sunmak istedim.

2011-KPDS İlkbahar Dönemi Başvuruları Başladı

2011-KPDS İlkbahar Dönemi Sınavı, 22 Mayıs 2011 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illeri ile Lefkoşa’da gerçekleştirilecek.

Kayseri Kent Bilgi Sistemi Üniversite Öğrencilerine Tanıtıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Salonu' nda Kent Bilgi Sistemleri tanıtıldı. Sunuma Harita Mühendisliği Öğrencilerinin yanı sıra belediye personeli de katıldı.

Hüseyin Topan – GeoEtrim: Hayalden Gerçeğe

Bu yıl Türk Hava Kuvvetlerinin kuruluşunun 100. yıldönümü. Bu nedenle, aralarında üniversitelerin de bulunduğu ulusal ve uluslararası kuruluşların desteğiyle Hava Harp Akademisi tarafından iki yılda bir düzenlenen RAST (Recent Advances in Satellite Technologies) etkinliği de 100. yıldönümü kutlamalarının odağında bulun...

Mekansal Veri Ortadoğu’nun Güvenliğine Yön Veriyor

Ortadoğu Mekansal Veri İstihbaratı 2011 (Geospatial Intelligence Middle East 2011, GIME 2011); ulusal güvenlikte, kamu güvenliğinde, yasal yaptırımlarda ve acil durum yönetiminde CBS konulu toplantısını 15-18 Mayıs 2011 tarihleri arasında Abu Dabi'de gerçekleştirecek.

Harita Mühendisinin Güzel Sanatlar Tutkusu

Haberita haritacıların farklı güzel uğraşlarını gündeme getirmeyi istiyor, bu tür emeklerin sayısının daha fazla artmasını temenni ediyor.

ST-Ericsson Mobil Cihazlar için GPS + GLONASS Alıcısını Üretiyor

ST-Ericsson GPS ve GLONASS konumlandırma uydularını birlikte görebilen çok küçük boyutlu alıcısının üretimine başladı. Şirketin belirttiğine göre bu alıcı ile mobil cihazlar konuma dayalı servislerden daha hızlı daha güvenilir bilgi ile faydalanabilecek.

Glonass’ın Kutuplardaki Keşfi

Rus bilim adamları GPS’e alternatif olarak geliştirilen Rusların yaptığı uzay temelli yön sistemi olan, halihazırda 21 uydu ile hizmet veren uydu navigation sistemi GLONASS'ı (Global Navigation Satellite System) kullanarak Kuzey Kutup noktasını geçmeye çalışacaklar.
Telif Hakkı: © 2010 - 2020 Haberita - Tüm hakları saklıdır.