Buradasınız: Haberita » Archive for Kasım, -0001

Online İnteraktif Haritalar için ArcGIS Flex API 2.2 Çıktı

Dünyada Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında önde gelen yazılım şirketlerinden biri olan ESRI, firm ArcGIS Server üzerinde bulunan haritaların kullanıcılar tarafından zengin görsel ara yüzle kolayca sunulmasını sağlamak üzere geliştirdiği Adobe Flex platform üzerinde özelleştirilebilen ArcGIS Flex API’nin 2.2 versiyonunu...

“Büyümek için kurumsallaşmak gereklidir ancak usuller esasdan önce gelmelidir.”

Şirketi ve son çalışmaları hakkında Haberita’ya özel açıklamalarda bulunan Geomatics Group Genel Müdürü Mehmet KOCAMANOĞLU, "2010 yılı içerisinde “ashtech” ürünlerinin satışında Avrupa birincisi olduk." dedi.

Hangi CBS Şirketi İlk 50 Teknoloji Şirketi Arasında Yer Aldı?

Başarsoft, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yer aldı. Deloitte’nin Teknoloji Fast 50 Türkiye 2010 programı sonuçlarına göre Başarsoft teknoloji alanında yükselen trendini tescillemiş oldu.

BDDK’dan Harita Mühendislerini de İlgilendiren Önemli Karar

18.12.2010 tarihli ve 27789 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren konut veya ticari gayrimenkul değerlerinin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ya da Sermaye Piyasası Kurulu'na bağlı Lisanslı Gayrimenkul Değerleme şirketlerince tespit edilmesi zorunlu hale getirildi.

Google Maps 5.0 ile 3B Haritalar

Beş yıl önce ilk kez cep telefonları için sürümü çıkan Google Maps’in o günden bu güne kadar mobil kullanıcı sayısı 100 milyona ulaştı. Bugün artık 5.0 sürümüne ulaşan Google Maps’in yeni versiyonuyla birlikte iki önemli özellik olan; 3B haritalar ve çevrimdışı yönlendirme ile birlikte diğer birçok farklı yenilikte gel...

KPSS Önlisans Sınavı Sonuçları Açıklanıyor

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali DEMİR, 28 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirilen ve 2 milyon 419 bin 778 adayın katıldığı KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans Sınavı'nın sonuçlarının bu hafta açıklanacağını ifade etti. DEMİR, sınavla ilgili değerlendirme çalışmalarının sürdüğünü, sonuçların 2010 yılı bitmeden adaylara duyurulacağını...

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tarafından Yardımcı Doçent Alınacak

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü’ne bir yardımcı doçent alınacak. İlan 26.12.2010 tarihinde ve 27797 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

13.Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı’ndan Son Gelişmeler

18 - 22 Nisan 2011 tarihleri arasında Ankara Sheraton Oteli'nde gerçekleşecek olan 13.Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı hakkında Kurultay Yürütme Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatmagül BATUK'tan bilgi aldık.

GLONASS-K Uydusu 2011 Yılına Ertelendi

Rusya’nın GLONASS-K uydusunun uzaya gönderilmesi 2011 yılına kadar ertelendi. Rusya Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre GLONASS-K uydusunun gönderileceği yerdeki hazırlık çalışmalarının tamamlanmaması buna neden oldu.

A’dan Z’ye Gayrimenkulle ilgili Merak Ettikleriniz

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut YAZICI, Scala Yayıncılık’tan çıkardığı "Gayrimenkulden Para Kazanmak" adlı kitabı ile gayrimenkul yatırımıyla ilgili bakış açınızı değiştirecek.
Telif Hakkı: © 2010 - 2020 Haberita - Tüm hakları saklıdır.